Нотаріус  

Пошук по сайту

    
Нотаріат
Необхідна інформація

 

Публікації

02 Грудня 2010:

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами"
(Інформаційне управління)

У зв'язку з прийняттям Конституційним Судом рішення від 9 вересня 2010 року у справі щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами, законом визначено, що з 1 жовтня 2010 року вводяться в дію положення підпункту 2 підпункту 3.6 та підпункту 10 підпункту 3.7 пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Місцеві загальні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження згідно з Цивільним процесуальним кодексом України та завершують розгляд таких спорів у порядку адміністративного судочинства. Для продовження розгляду спору у порядку адміністративного судочинства суд самостійно, без необхідності вчинення учасниками таких спорів будь-яких дій, постановляє ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі. Ухвали суду з цих питань (про закриття провадження згідно з Цивільним процесуальним кодексом України та про відкриття провадження згідно з Кодексом адміністративного судочинства України) не підлягають оскарженню.
Позовні заяви щодо таких спорів, які подані до місцевих загальних судів у порядку цивільного судочинства до 1 грудня 2010 року та провадження за якими не відкрито, розглядаються цими судами в порядку адміністративного судочинства як відповідними адміністративними судами.
Апеляційні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження згідно з Цивільним процесуальним кодексом України та завершують апеляційний розгляд таких спорів у порядку адміністративного судочинства. Для продовження розгляду спору у порядку адміністративного судочинства апеляційний суд самостійно, без необхідності вчинення учасниками таких спорів будь-яких дій, постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження в адміністративній справі. Ухвали суду з цих питань (про закриття провадження згідно з Цивільним процесуальним кодексом України та про відкриття провадження згідно з Кодексом адміністративного судочинства України) не підлягають оскарженню.
Апеляційні скарги щодо таких спорів, які подані до апеляційних судів до 1 грудня 2010 року в порядку цивільного судочинства, та апеляційні скарги, передані відповідним апеляційним судам згідно з пунктом 2 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» (Відомості Верховної Ради України, 2010р., № 19, ст. 154), провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами у порядку адміністративного судочинства.
Справи щодо таких спорів, які станом на 1 грудня 2010 року перебувають у провадженні суду касаційної інстанції, передаються цим судом до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд згідно з Кодексом адміністративного судочинства України.
Касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 грудня 2010 року до суду касаційної інстанції і провадження за якими не відкрито, а також касаційні скарги, які були передані до цього суду відповідно до пункту 2 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» (Відомості Верховної Ради України, 2010р., № 19, ст. 154), передаються до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд згідно з Кодексом адміністративного судочинства України».
Відповідний законопроект зареєстровано за №7148.

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=226847&cat_id=37486

Повернутися


адреса

Україна, 73003, м. Херсон
вул. Соборна, буд. 8, оф. 2
тел./факс: +3 8 (0552) 45-44-27
тел.: 066 279-49-15

  Поставити питання нотаріусу

розклад роботи

пн-пт:

9.00-17.00

сб:

вихідний

нд:

вихідний

без обідньої перерви