Нотаріус  

Пошук по сайту

    
Нотаріат
Необхідна інформація

 

Публікації

01 Грудня 2010:

Комітет з питань правосуддя рекомендує парламенту відхилити проект закону про внесення змін до статей 98 та 119 Цивільного процесуального кодексу України

Комітет з питань правосуддя рекомендує парламенту відхилити проект закону про внесення змін до статей 98 та 119 Цивільного процесуального кодексу України (щодо відомостей про індивідуальний ідентифікаційний номер сторін у цивільній справі)
(Інформаційне управління)

Законопроектом (реєстр. №5077) пропонується зобов´язати сторони у цивільній справі зазначати у позовних заявах та у заявах про видачу судового наказу індивідуальний ідентифікаційний номер позивача та відповідача, а також інші відомості, що допоможуть правильно ідентифікувати особи позивача та відповідача у цивільних справах.
Під час обговорення члени Комітету висловили низку зауважень до проекту. Зокрема, йшлося про те, що право кожної особи на звернення до суду за захистом своїх прав і свобод закріплене у частині першій статті 55 Конституції України. Запропонована ж автором законопроекту редакція змін до статей 98 та 119 Цивільного процесуального кодексу України, вважають народні депутати, звужує це право, оскільки зобов´язує особу при зверненні до суду з позовною заявою чи заявою про видачу судового наказу зазначати в ній ідентифікаційний номер відповідача, боржника та інші відомості. Зважаючи на те, що відповідно до положень Закону "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов´язкових платежів" інформація щодо ідентифікаційного номеру фізичної особи не є відкритою та загальнодоступною, особа в позовній заяві не зможе вказати цих даних, що може призвести до залишення позовної заяви чи заяви про видачу судового наказу без розгляду. Отже, наголошувалося на засіданні, "доступ громадян до суду буде обмежений і зумовить порушення положень статті 6 Європейської конвенції з прав людини". На думку парламентаріїв, запропоновані проектом зміни не узгоджуються і з частиною третьою статті 22 Конституції України, оскільки звужують зміст і обсяг існуючих прав і свобод громадян.


http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=226411&cat_id=37486

Повернутися


адреса

Україна, 73003, м. Херсон
вул. Соборна, буд. 8, оф. 2
тел./факс: +3 8 (0552) 45-44-27
тел.: 066 279-49-15

  Поставити питання нотаріусу

розклад роботи

пн-пт:

9.00-17.00

сб:

вихідний

нд:

вихідний

без обідньої перерви