Нотаріус  

Пошук по сайту

    
Нотаріат
Необхідна інформація

 

Публікації

02 Грудня 2010:

Уряд привів у відповідність до Закону «Про судоустрій і статус суддів» свої акти

Уряд привів у відповідність до Закону «Про судоустрій і статус суддів» свої акти з питань діяльності судів
Уряд привів положення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, які регулюють, зокрема, питання оплати праці суддів та їхнього соціального захисту, статус та умови оплати праці працівників апарату судів загальної юрисдикції, статус Державної судової адміністрації та інші питання, у відповідність до Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідний проект постанови Кабміну, що розробило Міністерство юстиції, було ухвалено в середу, 1 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів.
Так, Урядом внесено зміни до актів Кабінету Міністрів України, що стосуються питань умов оплати праці суддів, оскільки, відповідно до положень статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддівська винагорода регулюється виключно цим офіційним документом, Законом України «Про Конституційний Суд України» та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
Приведено у відповідність до Закону «Про судоустрій і статус суддів» Порядок та умови державного обов’язкового страхування життя і здоров’я суддів.
Також внесено зміни до актів Кабінету Міністрів України, які регулюють питання статусу працівників апарату судів загальної юрисдикції та їхньої оплати праці, оскільки Законом «Про судоустрій і статус суддів» не передбачено у апаратах судів загальної юрисдикції, зокрема, посад радників, помічників голів судів загальної юрисдикції тощо.
Разом з тим, внесено зміни до низки розпоряджень Кабінету Міністрів в частині оплати праці працівників апарату судів за посадами, які не передбачені Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
Крім того, визнано таким, що втратило чинність, Положення про Державну судову адміністрацію України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України, оскільки Законом «Про судоустрій і статус суддів» передбачено статус Державної судової адміністрації як незалежного органу в системі правосуддя, а Положення про Державну судову адміністрацію повинно затверджуватися Радою суддів України.
Постанова набирає чинності з 1 січня 2011 року, окремі положення постанови – у відповідності до Закону «Про судоустрій і статус суддів».


Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-17-33
E-mail: press@minjust.gov.ua

Повернутися


адреса

Україна, 73003, м. Херсон
вул. Соборна, буд. 8, оф. 2
тел./факс: +3 8 (0552) 45-44-27
тел.: 066 279-49-15

  Поставити питання нотаріусу

розклад роботи

пн-пт:

9.00-17.00

сб:

вихідний

нд:

вихідний

без обідньої перерви